Hip Hop KEmp 2018

KERE Team odštartoval festivalovú sezónu slovenskými klasikami ako POHODA, HIP HOP ŽIJE alebo THE LEGITS BLAST no vrchol leta pre nás každoročne pripravuje náš český kamarát z Hradca Králové, ktorý si hovorí HIP HOP KEMP. Prežili sme s ním toho už viac než dosť ale stále nám má čo ponúknuť a tento rok tomu nebude inak.

Už po 17ty krát (!) sa v dňoch 23.-25.augusta v areáli Festivalparku v Hradci Králove zídu fanúšikovia hiphopu zo všetkých kútov sveta aby spoločne prežili párty roka. A kto bude čerešničkou na torte tento rok?

WU-TANG je bezpochyby legenda žánru a headlinerom tohtoročnej edície Hip Hop Kempu bude jeden zo zakladateľov tejto bandy, GZA! Tento veterán patrí za veľkou mlákou medzi majstrov vo svojom obore a jeho albumy sú poklady, na ktoré sa spomína aj po rokoch. Génius na mikrofóne privezie na HHK18 rap, pri ktorom zamrazí početné publikum.

$UICIDEBOY$ je desivá dvojica z New Orleans, ktorá budí dojem vrahov zo záhrobia. Iní vyvolávajú duchov, oni sa zameriavajú na emócie a práve tých sa rap bezpochyby týka. Halucinácie, horor core, okultizmus a duniace basy – to je ten smrtiaci koktejl ktorý sa na teba vyleje už o pár týždňov.

„Asi neprekvapí, že k umelcom s nejakou silnou osobnou spoveďou máme tak nejak najbližšie. Evidence ako jeden z našich najobľúbenejších prešiel za poslednú dobu horskou dráhou pocitov. Z vrcholu, kde EV chová v náručí svojho prvorodeného syna až na dno zdrvujúcich správ o rakovine prs manželky. Keď toto pretavíte v album Weather Or Not, ťažko môže byť horšie, než vaše najlepšie,“ predstavuje David Maryško, dramaturg Hip Hop Kempu, amerického MC, producenta a člena rapové skupiny Dilated Peoples – Michaela Taylora Perrettu známeho pod pseudonymom Evidence.

Newyorský Queens sa pýši pojmom The Beatnuts viac než architektonickými skvostami. JuJu a Psycho Les je dvojica producentov na majku, ktorých hymny hovoria za všetko a tento rok nám prídu ukázať, že stále nepatria do starého železa.

Na miesto činu sa vracia HOPSIN, ktorý ešte nepovedal posledné slovo! Zaznejú hymny z dosky „No Shame“ a garantujeme, že hanba to určite nebude. Práve naopak, je dosť možné že opäť zažijeme nosenie na rukách fans, ktorí budú hltať každé jeho slovo.

Majster provokácie, ktorý už cez 5 rokov nenechá nikoho chladným. Aj to je jedna z definícií borca menom CHIEF KEEF. Fans ho zbožňujú aj keď nekladie dôraz na výpovednú hodnotu. V 22 rokoch má za sebou už jeden falošný odchod do dôchodku ale evidentne nám príde dokázať, že to bolo nesprávne rozhodnutie.

Samozrejme nesmú chýbať slovenské a české kapely a silná enkláva nemeckých a poľských favoritov. Pre nedočkavých fanúšikov organizátori určite aj tento rok pripravia warm-up party, deň pred oficiálnym začiatkom festivalu a keďže minulý rok sa na nej zabávalo cez 10000! ľudí, nejaké zaujímavé koncerty budú pripravené už v stredu. Kemp sa stáva srdcovkou nielen pre bežných návštevníkov, ale rovnako tak pre vystupujúcich, ktorých väčšina dúfa, že sa raz budú môcť vrátiť späť. Preto je povinnosťou navštíviť svätostánok s názvom Festivalpark a užiť si atmosféru, ktorú tam cítiť na každom kroku. Náš tím bude na mieste tak ako každý rok. Jednoducho povedané, ODPORÚČAME!

Sledujte web Kempu (www.hiphopkemp.cz) alebo jeho facebook fanpage (www.facebook.com/hiphopkemp/), nové mená budú ešte stále pribúdať!

Skontroluj naše reporty z posledných ročníkov:

https://kere.sk/report-hiphopkemp-2015/

https://kere.sk/report-hip-hop-kemp-2016/

https://kere.sk/hip-hop-kemp-2017-fotoreport/

Vstupenky kúpite na www.pandaticket.cz

Doteraz uverejnené mená tohtoročnej edície HHK:

GZA /USA/

$UICIDEBOY$ /USA/

HOPSIN /USA/

IMMORTAL TECHNIQUE /USA/

EVIDENCE /USA/

YOUNG M.A /USA/

JOYNER LUCAS /USA/

THE BEATNUTS /USA/

CHIEF KEEF /USA/

KONTRAFAKT /SK/

CHAOZZ /CZ/

MAJK SPIRIT /SK/

a mnoho ďalších!