Report Hip Hop Kemp 2016

Leto sa rýchlosťou blesku blížilo k cieľovej rovinke a posledné teplé dni sa každý z nás snažil využiť naplno či už v prírode, na dovolenke alebo aj v pracovnom nasadení. Ideálne je tieto tri možnosti skĺbiť a vyvážiť čo sa v podstate podarilo členom nášho tímu. Už niekoľko rokov trávia svoju dovolenku na najväčšom hiphopovom festivale v strednej Európe, ktorý pred pár dňami oslávil jubilejné 15te narodeniny (https://kere.sk/hip-hop-kemp-2016/). A keďže myslíme aj na tých, ktorí sa narodeninovej oslavy zúčastniť nemohli tak sme si pre Vás pripravili pár highlightov, kvôli ktorým odporúčame silno pouvažovať nad budúcoročnou účasťou už dnes.

kere19

Pár dní pred začiatkom festivalu sa ľudia v komentároch na oficiálnom fanpage Hip Hop Kempu (https://www.facebook.com/hiphopkemp/) rozhorčovali ako išli organizátori s úrovňou festivalu po minulé roky dole vodou. My si myslíme pravý opak a túto skutočnosť dokázalo hneď niekoľko koncertov na tohtoročnej edícii „festivalu s atmosférou“. Opisovať detailne to kvantum shows, ktoré za 4 dni ponúkne svätostánok menom Festivalpark v Hradci Králové by bolo náročnejšie ako si ich v skutočnosti užiť ale jedno je isté, na svoje si príde každý kto ma rád aspoň jeden z elementov hiphopovej subkultúry. Nová škola alebo stará škola? Boombap či trap? Tuzemsko alebo zahraničie? Hip Hop Kemp má všetko!

kere5
Už štvrtkový program ponúkol fanúšikom nejednu výbornú show, z ktorých je potrebné vypichnúť strop festivalu v podobe fenomenálneho Andersona Paaka s jeho kapelou The Free Nationals. Právom dokázal, že je jeden z najväčších talentov na scéne a o pár rokov budeme spomínať na tento zážitok rovnako ako na show Kendricka Lamara (r.2013), ktorý sa zjavil na kempe ako vychádzajúca hviezda a dnes vypredáva štadióny po celom svete.

kere15
Piatok ako druhý regulérny deň festivalu začal pre viacerých fans trochu nervózne. Celým Festivalparkom totižto rezonovala horúca informácia o zranení Machine Gun Kellyho. Vystúpi vôbec? Vraj ma zlomenú ruku, vybité zuby, pomliaždeniny a boh vie čo ešte. Človek by čakal, že keď sa vôbec s takýmito zraneniami dotacká na stage tak to bude preňho ako za trest ale stal sa pravý opak. MGK predviedol najenergickejšiu show festivalu so všetkými šlágrami a zrazu bol každý pochybovač nadmieru spokojný.Michelinovú hviezdu by si za svoju show zaslúžil nejeden interpret ale klobúk dole ide za sobotňajší výkon pre všetky kapely na hlavnom stagei. Kontrafakt spoločne so Strapom ukázali svetu, že aj na Slovensku máme výborných mcs s našlapanými koncertami od začiatku do konca, Pete Rock & CL Smooth oprášili klasiky, na ktorých sme vyrastali, poklona pre zosnulého Sean Price-a plná nostalgie a aby toho nebolo málo Redman sa na stagei promenadoval s EPMD.

kere13
Stále neveríš že toto treba zažiť na vlastnej koži? Predstav si k tomu afterparty vo vojenských hangároch s menami ako ONYX, Planet Asia, The Underachievers alebo Pil C či košický HaHa Crew a sprievodný program so všetkým čo k tomu patrí. Za nás len jediné. ODPORÚČAME!