Hip Hop Kemp 2017

Hip Hop Kemp sa po roku so značne ošúchanou občiankou vrhá do divokých osláv sladkých šestnástich narodenín! A nebol by to jeden z 50 najlepších svetových festivalov keby sa na tohtoročnú augustovú party poriadne nepripravil a nepozval na ňu početnú bandu kamošov. A kto tento rok obdŕžal pozvánku na predĺžený víkend od 17. do 19. augusta do Festivalparku v Hradci Králové? KERE tím ako každý rok nebude chýbať a nemal by si ani ty keďže program sa plní a HHK hlási štandardne silný ročník!

Když jsme na parkovišti pardubického koupáku snili s otevřenýma očima o hiphopovém festivalu, Common už byl pojem. Šéfoval. Být “hot” na pět minut, jednu sezónu, svézt se na jedné vlně, to se povede. Ale udržet si tuhle pozici pětadvacet let?“ vyjadruje nefalšovaný rešpekt ku Commonovi David Maryško – dramaturg Hip Hop Kempu, ktorý pre tohtoročnú edíciu festivalu ulovil toto legendárne eso. Common (vlastným menom Lonnie Rashied Lynn, Jr.) toho za svoju kariéru stihol naozaj nevídane veľa. Vydal jedenásť albumov, trikrát získal Grammy Awards, spolupracoval s takými menami ako Erykah Badu, Kanye West, John Legend a mnohými ďalšími. Common na KEmp prichádza v plné paráde s kapelou a gigantickým ansámblom aby nám daroval zážitok, o ktorom budeme rozprávať minimálne ďalších 16 rokov festivalu.

Je až neuveriteľné, že ikona jeho veľkosti na kempe nikdy predtým nevystúpila. Ale všetko má svoj čas a ten prišiel práve tento rok. JEDI MIND TRICKS je údernou formáciou zo Spojených štátov, synonymom pre pódiovú nakladačku a značkou, ktorej môžete veriť vždy. A bude to práve táto banda, ktorá bude tento rok šéfovať na hlavnom stagei ako jeden z headlinerov nadupaného line-upu.

Smotánku newyorskej scény tento rok zastupuje legendárna banda so štyrmi písmenami v názve no s omnoho širším portfóliom. D.I.T.C. sú namakaní šampióni v šerme so slovami a majstri battlových fines. Banda zámorských velikánov na čele s „best producer on the mic“ Diamond D a legendami ako AG, OC a Lord Finesse roztrhá stage v zuboch už o pár týždňov. Absentovať bude jedine Big L (R.I.P.).

https://www.youtube.com/watch?v=kvEJO2A4CeE

Vynechať Kontrafakt, ktorí nechýbali ani na jednom ročníku HHK by mohlo byť zlým znamením a skoro istotne hrozbou ukameňovania usporiadateľov publikom. Ale nie je sa čoho obávať, keďže trio Ego, Rytmus a Aneš ovládnu hlavné pódium KEmpu aj tento rok.

Samozrejme nesmú chýbať slovenské a české kapely a silná enkláva nemeckých a poľských favoritov. Pre nedočkavých fanúšikov organizátori určite aj tento rok pripravia warm-up party, deň pred oficiálnym začiatkom festivalu a keďže minulý rok sa na nej zabávalo cez 10000! ľudí, nejaké zaujímavé koncerty budú pripravené už v stredu. Kemp sa stáva srdcovkou nielen pre bežných návštevníkov, ale rovnako tak pre vystupujúcich, ktorých väčšina dúfa, že sa raz budú môcť vrátiť späť. Preto je povinnosťou navštíviť svätostánok s názvom Festivalpark a užiť si atmosféru, ktorú tam cítiť na každom kroku. Náš tím bude na mieste tak ako každý rok. Jednoducho povedané, ODPORÚČAME!

Sledujte web Kempu (www.hiphopkemp.cz) alebo jeho facebook fanpage (www.facebook.com/hiphopkemp/), nové mená budú ešte stále pribúdať!

Skontroluj naše reporty z posledných dvoch ročníkov:

https://kere.sk/report-hip-hop-kemp-2016/

https://kere.sk/report-hiphopkemp-2015/

HIP HOP KEMP 2017! ARE YOU READY FOR SWEET 16?!

Vstupenky kúpite na www.pandaticket.cz

Doteraz uverejnené mená tohtoročnej edície HHK:

COMMON /USA/

JEDI MIND TRICKS /USA/

D.I.T.C. (Lord Finesse, Diamond D, OC, AG, DJ Boogie Blind) /USA/

KOOL G RAP /USA/

REJJIE SNOW /IRE/

ODDISEE & GOOD COMPNY /USA/

APOLLO BROWN & SKYZOO /USA/

ALLTTA /FR – USA/

KONTRAFAKT /SK/

STRAPO /SK/

MARPO & TROUBLEGANG /CZ/

MAIN SOURCE /USA/

PRO8L3M /PL/

LITTLE SIMZ /UK/

GRAMMATIK /PL/

TEN TYP MES & LIVEBAND /PL/

THE MOUSE OUTFIT /UK/

RAH DIGGA /USA/

MÄDNESS & DÖLL /D/

SMACK /CZ/

JEREMY ELLIS /USA/

SUFF DADDY & THE LUNCH BIRDS /D/

MAŁPA /PL/

LYRIC JONES /USA/

MARZ /D/

WAXOLUTIONISTS /AT/

DWA SŁAWY /PL/

SLOWY & 12VINCE /D/

DECA /USA/

W.E.N.A. x SARIUS /PL/

AWATE /UK/

TICE /D/

SAGA & THELONIOUS MARTIN /USA/

FRSHRZ /UK/

A mnoho ďalších!