HIP HOP KEMP 2016

KERE Team odštartoval festivalovú sezónu slovenskými klasikami ako POHODA, HIP HOP ŽIJE alebo OUTBREAK EUROPE no vrchol leta pre nás každoročne pripravuje náš český kamarát z Hradca Králové, ktorý si hovorí HIP HOP KEMP. Prežili sme s ním toho už viac než dosť ale stále nám má čo ponúknuť a tento rok tomu nebude inak, keďže už o pár týždňov dostane občiansky preukaz.

Oslavuje totižto svoje 15te(!) narodeniny a sľúbil, že zabezpečí narodeninovú oslavu ako sa na dospeláka patrí. Dlho sa pred nami snažil tajiť program narodeninovej party ale nevydržal a prekecol sa. A kto teda bude čerešničkou na torte? Čo tak napríklad Method Man & Redman? Dvojica, ktorá je zárukou show! Kto by ich nepoznal za tie roky na scéne. Dva spoločné štúdiové albumy, kultový film How High (Kto hulí ten umí) a stovky až tisíce koncertov po celom svete. Jeden člen legendárneho Wu-Tang Clanu a druhý zástupca Def Squadu prídu už čoskoro dokázať, že sú stále v najlepšej forme a my si to nesmieme nechať ujsť.

Favorit na zisk titulu „Najlepší koncert festivalu“ pochádza z opačnej strany US ako Vyrástol v Kalifornii a pod svoje krídla si ho zobral Dr.Dre, ktorý mu dal priestor hneď v 6tich skladbách na poslednom albume „Compton“. Jeho meno je Anderson Paak a na kempe zahrá koncert so svojou kapelou The Free Nationals. V januári vypustil kritikmi ospevovaný album „Malibu“, ktorý ho s prehľadom zaradil do XXL Freshman Class 2016. Vie spievať, hrať na bicích a so svojou charizmou ťa prinúti zamyslieť sa nad tým, ako je možné že sa tento talent nepresadil skôr?

Machine Gun Kelly!? Skoro ako my aj MGK reprezentuje svoje rodné mesto takmer všade kde príde. Jeho meno je odvodené od rýchlosti akou dokáže frázovať a dokazuje to nielen v štúdiu ale hlavne na koncertoch. Na konte má dva úspešné albumy a niekoľko mixtapeov, ktoré ho vykopli na vrchol scény. My sa tešíme, že naživo uvidíme jeho šláger „KERE Till I Die“.

Lahôdkou tohtoročnej edície Hip Hop Kempu bude aj tribute pre nedávne zosnulého Sean Pricea, ktorému prídu vzdať hold kolegovia z Boot Camp Clik: Buckshot, Smif’N’Wessun, Rock of Heltah Skeltah a Top Dog from OGC.

Tým ale program nekončí, práve naopak veľké mená stále pribúdajú! Tešiť sa môžeme na hviezdy ako Pete Rock & CL Smooth, The Underachievers, Masta Ace, A-F-R-O alebo Artifacts a samozrejmosťou sú najsilnejší zástupcovia českej scény a všetkých okolitých krajín.

Skontroluj naše reporty z minulých rokov:

HIP HOP KEMP 2015

HIP HOP KEMP 2014

Odporúčame sledovať sociálne siete Hip Hop Kempu (https://www.facebook.com/hiphopkemp/) a rovnako aj oficiálnu stránku festivalu (http://hiphopkemp.cz/), kde nájdete všetky dôležité informácie. Lístky sú stále dostupné za zvýhodnené ceny tu: http://hiphopkemp.cz/#vstupenky

Event: HIP HOP KEMP 2016

Date: 17. – 20.august

Place: Festivalpark Hradec Králové, Czech Republic

Info: www.hiphopkemp.cz