Urban Art Day je za nami!

V polovici posledného letného mesiaca sme sa všetci stretli na podujatí plnom mestsko-umeleckého nádychu.

Akcia sa rozbehla LIVE PAINTINGom v zadnej časti KEREspojky, kde sa rozložilo 5 plátien a svoj talent predviedli páni z rôznych kútov Slovenska. Mená ako Aero, Animo, Fiasko, The Deap či domáci Stelar nie sú pre vyznávača pouličného umenia žiadnou novinkou.

urbanARTday_1-5

 

Zaujímavou vložkou programu bolo aj Graffi3D. O tú sa postarala firma Enbilabs z Technickej univerzity v Košiciach, kde sme všetci mali možnosť vidieť, ako sa prenáša skica z papiera na plastový objekt a dozvedeli sa, ako celý tento proces funguje.

urbanARTday-2

 

Akousi tradičnou súčasťou akcií v KEREspojke sa stáva obľúbený Pantograff sketch contest. Darmo by ste pri stole hľadali voľné sedenie, keďže sa po celý čas vo veľkom kreslilo. Trochu nás mrzia zmiznuté fixky.:(

urbanARTday-13

 

Nepochybne veľkou ozdobou tohto podujatia sa stal BBOY Battle. Toho sa zúčastnilo 10 bboyov a vo finále sa proti sebe postavili najväčší favorit battlu, popradský Spox a mladá krv košickej Kamikadze crew Ducky. Porotca Majland rozhodol o tom, že vecné ceny od KEREspojky, rovnako ako aj KEREmedaila napokon putovala pod Ta3. Druhým minicontestom bolo 7 to smoke, resp. „4 to smoke“, keďže sa battlu zúčastnili 5ti danceri. Tých však slabšia účasť neodradila a naopak bolo na nich vidieť obrovskú chuť po tanci. Najviac bodov v tomto battli získal košičan Alexander Bati z Outbreak Dance Centra, na ktorého pohyby bola radosť pozerať. Na záver si dal krátke vystúpenie aj spoluzakladateľ Outbreaku a najväčší hypeman akcie Maroš aka „Pearsboy“.

urbanARTday-40

 

Počas dňa nám chlapci z Prešovského ARTCRIMES na novo skrášli zadný plot KEREspojky a ich stánok s merchom pritiahol oko nejedného návštevníka. KERE stánok priniesol okrem tradičných vecí aj novinku v podobe kolekcie Artist16, ktorej tričká boli nesmierne žiadané, a ak máte zálusk na jedno z nich rýchlo sa poponáhľajte, keďže sa jedná o limitovanú edíciu. Opäť raz platí klasické pravidlo „Kto skôr príde, ten skôr KERE“.

urbanARTday-17

 

Na absolútny záver večera a akousi bodkou celého programu bol dvojhodinový set DJ DALYBA, ktorý rozkýval nejednú kosť.

urbanARTday-53

 

Všetkým ďakujeme, že si našli čas a došli nás opäť raz pozrieť a podporiť. Veríme, že sa vám páčilo a vidíme sa nabudúce.:)

A na záver podarené videjko z podarenej akcie