Report z Hip Hop Žije 2016

Prvý júlový víkend patrí každoročne festivalu Hip Hop Žije a my sme si jeho poslednú edíciu nemohli nechať ujsť z viacerých dôvodov. Jedným z nich bola účasť legiend spoza veľkej mláky, ktorí sa v našich končinách zjavia len sporadicky. Organizátori dotiahli na Zlaté Piesky dvoch velikánov repovej hry, ktorých sme predstavili v tlačovej správe (https://kere.sk/kere-na-hip-hop-zije-2016/). A keď k tomu pridáme najznámejších interpretov zo Slovenskej a Českej scény, tak nebolo veľmi nad čím rozmýšľať.

DSC_0071-2-2

Prvý deň festivalu vyšiel na jednotku či už z pohľadu počasia alebo koncertov. Hlavné pódium postupne okupovali mená ako EKTOR, MOJA REČ, KONTRAFAKT a v neposlednom rade headliner piatkového večera DJ PREMIER.

Všetko vyzeralo dokonalo. Bolo tomu tak až do sobotňajšieho večera, kedy sa na hlavnom stagei objavilo kombo Strapo & Dj Spinhandz. Po ich show zaznel z úst moderátora Osťa oznam o prerušení festivalu z dôvodu chystajúcej sa búrky. Aj napriek nevôli návštevníkov sa podarilo evakuovať areál a v konečnom dôsledku to každý zhodnotil ako správne rozhodnutie.

DSC_0089-2

Mrzelo to hlavne tých, ktorí prišli prioritne kvôli headlinerovi sobotňajšieho večera Pusha T-mu no každý zo zúčastnených počul o tragédiách, ktoré sa stali na podujatiach podobného charakteru. Každopádne z nášho pohľadu hodnotíme festival veľmi pozitívne a tým, ktorí sa nemohli tento rok zúčastniť odporúčame nasať atmosféru z fotiek a videí, ktoré pre Vás pripravili @dzagy a @jurajvice.

AFTERMOVIE by Dzagy :

DSC_0121-2-2

DSC_0164-2-2

DSC_0169-2-2

DSC_0200-2-2

DSC_0327-2-2