Stvoriteľ „Patrónky“

Dano Faynsmeker je košický dizajnér, tatér a čo je pre teba najdôležitejšie, je to autor mega dizajnu „Patrónka“ z kolekcie Artist 2018.

Grow Ink Up – Tattoo Studio

KERE: Dano, koľko reálneho času ti trvalo vypracovať dizajn do finálnej verzie?

Dano: Tak to viem presne, boli to 4 dni. Prvý deň som sa venoval iba náčrtu písma, skúšal som rôzne variácie a štýly. Keď som bol spokojný s písmom, postupne som pridával prvky a dolaďoval detaily. Zvyšné 3 dni boli klikačky a centrovačky na počítači.

KERE: Patrónka je v obchode žiadaným motívom. Čím si sa inšpiroval?

Dano: V prvotnom pláne nebola patrónka ale kostol. Neskôr som si „prelistoval“ KERE dizajny, hľadal som niečo, čo nebolo použité a to som aj našiel. Socha svätej Alžbety mi úplne sadla proporčne, aj k štýlu a čo sa týka tvorby písma sú mi inšpiráciou rôzni umelci, ktorí sa venujú písmu týmto spôsobom.

KERE: Kolekcia Artist je presne pre umelcov ako ty. Sme veľmi spokojní s výsledkom, aký si odovzdal. Čo by si poradil do budúcna nádejným tatérom, dizajnérom alebo vo všeobecnosti umelcom v Košiciach? 

Dano: Tak to som veľmi rád (: Nádejným umelcom by som poradil tvoriť, tvoriť a tvoriť, hľadať svoj štýl, experimentovať, byť niečím iný ako väčšina, vždy posunúť level o čosi vyššie. Cestovať a učiť sa.

KERE: Si uznávaný tatér v Košiciach. Čo a na aké miesto na tele si tetoval prvýkrát a aká časť tela je pre tetovanie najzložitejšia?

Dano: Prvýkrát som tetoval na tvár, bolo to písmeno M. Za relatívne komplikovaný beriem krk, je to citlivé miesto a zároveň náročné na samotné tetovanie.

KERE: Popíš svoj štýl dizajnu. Na čo sa zameriavaš a v čom s líši od ostatných?

Dano: Snažím sa v prvom rade vytvárať vlastné písmo, viacej štýlov písma potom kombinujem, poprípade spájam písmo + motív. Občas prihodím nejaký graffiti prvok.

KERE: Čo miluješ na Košiciach najviac?

Dano: Grow Ink Up štúdio :D. Košice mám rád, od detstva som tu chodil, mám tu rodinu, fajn spomienky z koncertov a iných akcií. 

Ešte raz, Dano, veľká vďaka za dizajn, ktorým si obohatil KERE. Svätá Alžbeta by na teba bola určite hrdá.