Art Film Fest 2017 v Košiciach

Sme partnermi najväčšieho a najstaršieho filmového festivalu na Slovensku. Art Film Festival oslavuje tento rok 25. ročník a už druhýkrát sa koná v našom meste. Prečítajte si niekoľko dôvodov, prečo si ho netreba nechať ujsť.

Obrovský výber filmov

Jedným z benefitov najväčšieho filmového festivalu je aj takmer nekonečný výber filmov. Počas deviatich dní tak budeme môcť zhliadnuť naozaj všeličo, od režisérskeho zostrihu Votrelca až po dokumenty, o ktorých ste nikdy nepočuli. Premieta sa počas celého dňa až do večera, určite si nájdete to svoje.

Víťazi európskych festivalov

Art Film Festival spolupracuje s prestížnymi európskymi filmovými festivalmi, takže na ňom budete mať možnosť zhliadnuť momentálne najlepšie filmy. Snímky ocenené v Benátkach, v Cannes alebo v Berlíne by mal vidieť každý ozajstný fanúšik filmu.

Vkus Milana Lasicu

Predseda Art Film Festivalu vybral 5 zo svojich obľúbených filmov a príde ich do Košíc osobne premietnuť. Ak si idete tohto charizmatického pána v najlepších rokoch tak ako my, určite by ste jeho výberovku nemali zmeškať.

Sprievodný program

Okrem filmov na nás čakajú diskusie, profily hercov a režisérov, programy pre deti, fashion show a niekoľko skvelých koncertov. Na niektoré zo sprievodných podujatí je dokonca vstup voľný, čo je o dôvod viac, prečo sa od 16. do 24. júna netreba plánovať nič iné.

Máme ho doma

A preto sa dostať k skvelým filmom jednoduchšie už naozaj nedá.

 

 

Pre Art Film Festival sme v KERE pripravili špeciálnu kolekciu tričiek pre hostí festivalu. Tričká zobrazujú kino Uránia, ktoré je najstarším kinom na Slovensku. Ako AAF, tak aj my v KERE sa hrdo hlásime k jeho odkazu, pretože ako kultúrna inštitúcia mala veľký vplyv na kultúrne a umelecké dianie v Košiciach.

Tričko žiaľ momentálne nebude k dispozícii pre verejnosť, ale ak sa vám veľmi páči, dajte nám vedieť a uvidíme, čo sa bude dať robiť. 🙂

Všetky dôležité informácie získate na: https://www.artfilmfest.sk