So waKEREs alebo na kus reči…(AXEL)

Posledný Artista, ktorý sa nám vyfarbil je Axel.

Niečo o sebe?

Začal by som asi tým, že sa ani nepovažujem za umelca/artistu, no som veľmi rád, že som dostal príležitosť vytvoriť motív pre KERE. Moja pseudoumelecká kariéra bola od začiatku v úzkom spojení s graffiti. Prvý krát som si spájal písmenka v siedmej triede základnej školy, kde sme na výtvarnej výchove spolu s Dworekom, pri vyšúchanej páske Beastie boys namiesto maľovania zátišia, dostali od našej pani učiteľky voľnú ruku, ktorej za to ide veľký RESPECT! Celý ten graffiti ošial vo mne naštartovala nadčasová produkcia od GCP z pod VSS mosta, z roku keď sa ešte pušky spredu nabíjali. Odvtedy roky ubiehali, vznikali nové crews, no najväčší boom u mňa nastal v časoch CoMeT crew, kedy sme maľovali veľa a na všetko. Zo spomínanej crew ma tradli do BANGu a čo sa dialo tam, je pravdepodobne ešte vidieť vonku na uliciach. Ako sa vraví „aj na psa došiel mráz“ a po nie veľmi príjemnej situácii som ilegálnu tašku so sprejmi zavesil na klinec. Čo sa týka voľného času, tak predstieram, že som maliar. Väčšinou začnem maľovať nejaký obraz, ktorý samozrejme nedokončím, niekde odložím a začnem maľovať ďalší. Ešte aj rád fotím a občas si zahrám futbálek.

574887_3694959653731_300067337_n

Inšpirácia?

Inšpirácia je v každom z nás, stačí ju len nájsť. Možno som blázon ale častokrát ma inšpiruje aj hudba, na ktorú sa upnem. Pri počúvaní ma zrazu kopne múza a dokážem sa maximálne uvoľniť a vytvoriť niečo, na čo sa dá pozerať aj s odstupom času. Na druhej strane niekedy mám strašnú chuť niečo namaľovať, no pristihnem sa pritom ako pozerám pol hodinu na čistý papier a nakoniec to zabalím. V konečnom dôsledku musím súhlasiť s Gobesom, ktorý povedal, že: „Inšpiráciu nehľadám, tá príde sama…“ Proste slovo pánovo:)

Obľubení umelci?

Maliari ako Chris Mars alebo Mark Ryden. Tvoria veci, ktoré by ma ani v hlave nenapadli, tobôž to ešte namaľovať. Páni si idú olejomaľbu a ich diela sú často krát tak zvrátené, že sa mi až rozum zastavuje. Čo sa týka graffiti tak jedným okom sledujem tvorbu americkej crew MSK, ktorej graffiti sú posunuté na úplne iný level. Mám pocit, že ich veci sú stále o krok napred.

Niečo k tvojmu motívu Triangel?

Jedná sa v podstate o graffiti motív, kde som Košice vykreslil svojim štýlom. Jednotlivé písmená sú medzi sebou poprepletané, rovnako ako aj naše mestské časti, avšak celkovo sa jedná o symetrický tvar. Je to dôkaz toho, že Košice majú skvelú infraštruktúru v porovnaní s mestom, ktorému hovoríme hlavné. Jednoducho KošicE REpublic maju hlavu a pätu. Čo sa týka vrany tak tá sa stala tradičným symbolom nášho mesta. Inteligencia, zmysly a dokonalý inštinkt je to, čo ju v mytológii pasovalo za posla Bohov, preto aj tá koruna a svätožiara. Celé som to umiestnil do trojuholníka, ktorý mi tam pasoval jak riť na šerbeľ.

template_fb

KERE?

Keďže už od začiatku som v úzkom spojení s celým tímom KERE, je to pre mňa hlavne skvelá myšlienka a projekt. Všetci Košičania sme jedna veľká rodina a mali by sme byť hrdí na naše krásne mesto a práve KERE dáva možnosť ako ho prezentovať doma a vo svete, pretože oblečko, ktoré vyrábajú je vkusné a kvalitné. KERE = KošicE REpublic.

Povedz Ahoj!

Ahoj všetkým fanúšikom KERE, celé osadenstvo KERESPOJKY, Záhradka, starí aj noví graffiti a futbálkoví hrači, rodina a priaTerka.

Dik