Na kus reči s Zsolt Bocsárszky (Artist17)

Zsolt so svojim návrhom DAY očaril ako publikum, tak aj porotu a zaslúžene sa tak v silnej konkurencii stal víťazom súťaže ARTIST17. 

Ahojte. Volám sa Zsolt Bocsárszky, narodil som sa v Rožňave ale od troch rokov som vyrastal v Košiciach na sídlisku Terasa. Momentálne žijem v ateliéri v Košiciach, kde tvorím spolu so svojou priateľkou. Okrem iného pracujem aj pre švédsku firmu Prison Island, čo sú vlastne escape roomy, kde je cca 30 izieb, ktoré maľujem technikou airbrush. Je to rozrastajúci franchising po svete pre deti aj dospelých, takže za tie 3 roky čo to robím som toho už precestoval pomerne dosť.

1. Čo nám povieš o svojom návrhu?

Motív, ktorý som do súťaže pripravil je Dóm sv. Alžbety. Už dávno som chcel v takomto štýle urobiť aj niekoľko viac košických budov. Tento štýl sa na mňa nalepil ešte keď som býval rok v Budapešti. Mal som tam grafické zákazky, ale hlave som bol v kontakte so študentmi a inšpiroval sa nimi. Grafický dizajn tam je omnoho ďalej ako u nás.

2. Ktorý z predchádzajúcich návrhov kolekcie artist sa ti páčil najviac?

Najviac sa mi páči KEREguľa od Samuela Velebného, ktorý bol minuloročným víťazom. Nie len preto, že ho poznám a spolupracujeme spolu často, ale je to fakt pekné 😀.  Rovnako ma zaujala aj električka od Tomáša Kocku a obdivujem aj práce Gobesa.

3. Na ktorú svoju prácu si najviac hrdý?

Hm, ťažko povedať, hrdý… Tento rok som maľoval jedno plátno, ktoré bolo vo februári vystavené v Kasárňach. K tomu mám aktuálne najbližší vzťah.

4. S kým každým aktuálne spolupracuješ?

Okrem spomínaného švédskeho Prison Island sme sa v lete pustili do prerábky Dis Art Baru, ktorý sa nachádza vo dvore pri clube Collosseum. Keďže často cestujem ide to trochu pomalšie, no časť baru je už hotová. Viktor Feher nedávno založil firmu Natreto. Tá sa zaoberá nástennými maľbami, tak spolupracujem aj s ním, no je nás v tom namočených viac. Čoskoro by sa mala spustiť aj webstránka (www.natre.to), ale facebook už fičí (https://www.facebook.com/natretoo)

5. Čo pre teba znamená KERE?

KERE pre mňa znamená vkusný suvenír pre ľudí, ktorí zavítajú do nášho mesta, a pre nás domácich hrdé reprezentovanie Košíc. Som rád, že dávate možnosť realizovať sa talentovaným ľudom. Držím vám palce lebo vidím, že rozbiehate aj ďalšie projekty.

Zsoltov odkaz na záver: Vesmír nepozná „nie“. Takže hlavu hore, nech to vidíš.

Ak vás tvorba Zsolta Bocsárszkeho zaujala, sledujte jeho IG: https://www.instagram.com/bzsstagram/ alebo FB fanpage: https://www.facebook.com/BzsoltArtwork/