Na kus reči s Tomáš Lazorik (Artist17)

Náš dvorný fotograf Tomáš Lazorik sa tento rok činil natoľko, až sa jeho krásna fotka stala súčasťou kolekcie Artist.

Ahojte. Volám sa Tomáš Lazorik, pôvodom som z Furče, ale nedávno som sa presťahoval do Starého mesta. Živí ma fotenie a občas aj natáčanie všetkého možného, od oblečenia, svadieb, eventov, produktov, architektúry a pod.

1. Čo nám povieš o svojom návrhu?

Môj motív predstavuje fotka Dómu s baletkou, ktorú som nafotil so svojou kamarátkou a dnes už bývalou šikovnou baletkou Maťkou Bánocziovou. Tuším, že to bolo fotené pred dvomi alebo tromi rokmi. Celú sériu je možné vidieť na mojej stránke www.lazoproduction.sk a od 6. septembra aj v Hoteli Hilton, kde budem mať výstavu. Inšpiráciou mi bol Ballerina project, kde sú fotené baletky po celom svete, väčšinou v mestách ako New York, Paríž a pod.

2. Ktorý z predchádzajúcich motívov kolekcie Artist sa ti páčil najviac?

Z predchádzajúcich kolekcií ma najviac bavilo tričko Rockets, pretože mi prišlo nápadité a páči sa mi tento štýl grafiky. V tohtoročnej sérii to u mňa vyhralo určite Centrum, ale aj Queen a Day sú dobré. Je to silný ročník.

3. Na ktorú svoju prácu si najviac hrdý?

Z mojich prác som určite hrdý na tie baletkovské, ale najviac ma bavia cestovateľské street fotky, ktorých si väčšinou z tripov donesiem kopec. Určite som hrdý aj na svoju druhú kolaboráciu v rámci Artist kolekcie.

 

4. S kým každým aktuálne spolupracuješ?

Čo sa týka spoluprác tak pre KERE fotím pravidelne, ďalej sú to eventy Americkej obchodnej komory, nedávno som fotil pre Košické letisko a dávnejšie som mal pár menších fotení a točení pre RedBull.

5. Čo pre teba znamená KERE?

KERE beriem ako skvelú lokál-patriotickú značku, niečo čo by sa zišlo do každého mesta, na ktoré sú svoji obyvatelia hrdí a chcú ho reprezentovať. Som veľmi rád, že môžem s nimi spolupracovať a určite ma to posunulo ďalej. Vždy bolo mojím snom aby ľudia nosili moju fotku na tričkách a teší ma, že vďaka KERE sa mi to už druhý rok podarilo. Dík!

Ak vás tvorba Laza zaujala prezrite si jeho práce na Instagrame: https://www.instagram.com/t.lzrk/ alebo na FB Fanpage: https://www.facebook.com/LazoProductions/