Wakeboardujeme s Lenkou Mandulovou

Lenka je dlhodobo naša reprezentantKE. Háji farby Košíc po vode, zamrznutej vode a s jej (naším) povestným klobúčikom aj tam, kde voda nie je. Stiahli sme ju z kolotoča školy, športu a práce, aby odkryla svoju minulosť a načrtla budúcnosť.

KERE: Začnime od Adama. Kto ťa ku wakeskate-u priviedol?

Lenka: Ku wakeskatingu som sa dostala cez Technickú univerzitu v Košiciach, ktorá ponúka možnosť absolvovať telesnú výchovu formou wakeboardového kurzu. Prvý deň som skúsila wakeboard, ale hneď som si povedala, že to nie je pre mňa a skúsim wakeskate. Vyhovuje mi na ňom to, že nie som pripútaná k doske, podobne ako to mám na longboarde.

KERE: Máš pri jazdení svojský štýl?

Lenka: Neviem či sa tu vieme baviť o štýle. Na doske som uvoľnená, rada si užívam aj rovinky. Takisto milujem „kikre“ (mostíky), boxy, upraily, ale je to 50:50 s trikmi z vody (čo sú klasické skateové triky).

KERE: Zažila si vážne zranenie, dlhšiu pauzu?

Lenka: Minulú sezónu som mala až dve vážne zranenia. Prvé sa stalo na začiatku sezóny. V Piešťanoch sa mi podarilo poškodiť (natrhnúť) zadný krížny väz v kolene. Jazdila som ďalej aj keď som nevedela čo s ním je. Druhý úraz sa mi stal v polovici augusta tesne pred súťažou. Neviem ako, asi vlna ma zhodila z dosky a v rýchlosti som nabúrala do hrany mostíka. Výsledok = 2 zlomené výbežky v driekovej časti, pár dní v nemocnici a 5 týždňov mučivého ničnerobenia. Druhý úraz bol alebo mohol byť vážnejší. Ulomila som si dva výbežky v driekovej časti. Našťastie ma nemuseli operovať. S kolenom mám sem tam väčšie, menšie problémy, ale snažím sa cviciť a mení sa to k lepšiemu. Aj na chrbte mám následky. Možno preto, lebo som po 5 týždňoch liečby a 2 RTG išla na poslednú zastávku Golden Wake Tour (GWT).

KERE: A čo úspechy a medaily na krku?

Lenka: Tento rok sa asi nemám čím chváliť. Tour, ktorej sa zúčastňujem zvýšila počet pretekov a odštartovala skôr ako som očakávala. Do konca júna som sedela nad knihami a písala diplomovú prácu, takže som nestihla 2 preteky. Stihla som sa zúčastniť najviac hodnoteného preteku ktorý sa konal v Bratislave. Ani som nečakala že sa nejako dobre umiestnim, kedže som netrénovala. Bola to česť zajazdiť si s najlešími svetovými riderkami. Nakoniec som tam skončila 7. Potom po úraze s kolenom som na majstrovstvách Slovenska skončila 4. V rámci GWT som šla na súťaž do Brna, kde som po pádoch skončila posledná. Nakoniec na finále tour sa mi podarilo získať 3. Miesto. GWT je tour, ktorá zahŕňa 5 zastávok v 4 štátoch, ide o najviac hodnotené preteky na svete okrem majstrovstiev sveta a Európy.

KERE: Máš životný vzor?

Lenka: Mojím vzorom sú ľudia naokolo, ktorí su v niečom lepší ako ja. Rada si beriem príklad od skúsenejších.

KERE: Popíš najvtipnejší moment kariéry.

Lenka: Asi keď mi chlapci prilepili topánky ku wakeskatu. Ja som si to najprv nevšimla, lebo som hľadala prasklinu na doske 😀

KERE: Čo miluješ na Košiciach?

Lenka: Na Košiciach sa mi páči, že nie sú také veľké ako Bratislava. Mám zároveň pocit, že sa tu ľudia navzájom poznajú, ale pritom je stále koho nového spoznávať. Ako keby som poznala každú uličku, ale stále sa dokážem zatúlať do ešte nespoznanej. Plus sa tu dá stále viac a viac kultúrne vyžiť.

KERE: Lenka, ďakujeme za represent. Veľa úspechov. Rozdávaj radosť a energiu ako doteraz 🙂

Lenka: Dobre.