Július Lang – vicemajster Európy vo Wakeskate!

Gratulujeme Júliusovi Langovi k úžasnému 2. miestu na Majstrovstvách Európy vo Wakeskate. Tým len potvrdil svoje skvelé výsledky, ktoré predvádzal počas celej sezóny a my sme právom hrdí, že nielen Košiciam ale aj Slovensku robí výbornú reklamu.

 
Viac vám už k samotnej súťaži povie Ďusi:
„Podujatie sa konalo v známom Egyptskom letovisku El Gounda (cca 45 min. od Hurghady), ktorého sa zúčastnilo okolo 220 jazdcov z 22 krajín, vrátane Afriky. Počasie bolo okrem finále dosť chladné so silným vetrom, ktorý v zime láka prevažne kiterov. Celý event trval jeden týždeň a skladal sa z dvoch krátkych 30 min. tréningov, samotnej kvalifikácie a finále. Vlek bol malý, avšak výborný a všetkých nás bavilo na ňom jazdiť aj napriek tomu, že to bolo na slanej vode.

Jednalo sa o môj prvý štart, keďže som už nemohol jazdiť v juniorskej kategórii ale len v Open Man. Napriek tomu som mal vysoké ambície a hľadel som na prvé miesto. Finále bolo úplne parádne a do poslednej sekundy veľmi napínavé. Rozhodovalo sa medzi mnou a francúzskym jazdcom, ktorého na týchto pretekoch nikto neporazil. Najbližšie som k jeho porážke mal len ja, keď som bol po svojom druhom kole na 1.mieste. Celková atmosféra vo wakeskate finále bola úžasná a keďže sa už všetci roky poznáme, nechýbalo ani vzájomné hecovanie. Slovenský team bol ako vždy parádny, čiže hlavne jemu ide obrovská vďaka, že nám vôbec umožnil zúčastniť sa tak skvelého podujatia“.
 
Team Slovakia
 

Nasajte atmosféru Majstrovstiev Európy skrz toto video