Cassovia skate cup 2016

Jedinečná súťaž, ktorá nemá na Slovensku obdobu sa, 14. mája 2016, opäť vrátila do Košických ulíc. Cassovia skate cup pod patronátom Jara Kudlovského slávil svoje 25 narodeniny. Jazdilo sa opäť pred Kulturparkom, hneď oproti Kerespojke. Súťažný priestor bol toho roku doplnený o nové prekážky. V piatok sa konal oficiálny tréning, ktorého sa zúčastnili väčšina jazdcov zo Slovenska, Česka, ale aj Maďarska.

csc1

Na čele organizačného tímu stál Juraj Tury, ktorý je zároveň tvárou nášho KERE tímu. Súťaž sa z oficiálneho termínu stanoveného na sobotu, musel kvôli počasiu presunúť na nedeľu. V nedeľu už nič nebránilo 46 jazdcom s medzinárodnou účasťou aby zahájili svoje jazdy. Súťaže sa zúčastnili jazdci ako Dominik Kirka, Matúš Mozola, Janko Mihala, Jozef Vrana, Nanuk, Richard Eliáš, Peter Madar, Jiggy, Braňo Mrváň, Peter Molec, Rišo Tury a ďalší. Medzinárodné zastúpenie na Cassovii mali jazdci z Maďarska ako Lajoš Petranyi a David Szepvolgyi, alebo Česká republika v zastúpení Honza Bašný, Martin Pek. Tento rok k nám zavítal francúzsky jazdec Georges Agonkouin.

csc2

Po absolvovaní klasifikačných jázd organizátorom opäť skomplikoval život dážď a muselo sa čakať vyše troch hodín. Z toho dôvodu sa súťaž musela predčasne ukončiť a výsledné poradie vyhodnotiť z kvalifikačných jázd. Krátky zostrih z akcie si môžete pozrieť tu: https://www.youtube.com/watch?v=Vd_6gTuVeAg&feature=youtu.be

Výsledky:

Under 16 years:

  1. Frederik Lupták (SVK)
  2. Jano Ondrejka (SVK)
  3. Samuel Kocúr (SVK)

Over 16 years:

  1. Richard Tury (SVK) KERE tím
  2. Peter Molec (SVK)
  3. Martin Pek (CZE)
  4. Richard Jiggy Daboczi (SVK) KERE tím
  5. Georges Agonkouin (FR)

csc3

csc4
csc7

csc8

Foto: Erik Tomašák, Peter Wolf, Filip Petrík

Video: Tomáš Gaži, Postprodukcia: Matej Papik