So waKEREs alebo na kus reči…(Valerián Remetei)

Valér Remetei figuruje v našom KERE tíme už nejaký čas a preto sme sa rozhodli, že ho trošku vyspovedáme.

1.   Čo považuješ vo svojej doterajšej kariére za najväčšie úspechy?

Za najväčší úspech považujem to, že moja práca je zároveň  aj mojim hobby. Robím vlastne to, čo ma maximálne baví. Areál Divoká voda mi poskytuje všetko čo potrebujem na prípravu do novej sezóny a  taktiež tu mám ideálne podmienky na tréning.

2.   Keďže máš určite náročný tréningový program, čo ti pomáha udržať sa vo forme?

Na moju formu vplývajú dosť podstatne faktory: pravidelná regenerácia, samozrejme dobrá strava doplnená o  vitamíny (ovocie a zelenina) a výživové doplnky Enerex a moja žena je ten najpodstatnejší faktor.

ECU_0368u

3.   Čo zranenia a choroby , dokážeš sa im vyhýbať?

Tak ako každý športovec viem veľmi dobre, že pravidelnou regeneráciou a oddychom sa dá predísť zraneniam. Našťastie žiadne vážne zranenie som nemal a ani mať neplánujem.

4.   Máš aj iné záľuby okrem kajaku? Ako tráviš voľný čas?

Voľný čas najradšej trávim niekde vonku s priateľmi. Som rodený vodák,  takže si veľmi rad zaplávam počas celého roka a v zimnom období rad snowbordujem a bežkujem.

5.   Vo videu nám ukazuješ krátky prehľad svojej minuloročnej sezóny. Vieš nám ku tomu pripojiť aj pár slov?

V prvom rade by som chcel podotknúť, že bez super tímu a kamošov by som žiadnu sezónu nemal. Na divokej vode platí pravidlo, že nikdy by si nemal ísť na vodu sám, predovšetkým kvôli bezpečnosti. Preto viem, že všetci spolu tvoríme dobrý a spoľahlivý tím, kde sa môžeme spoľahnúť jeden na druhého. Som rád, že môžem kajakovať s tými najlepšími z najlepších. Či už jazdíme creek alebo freestyle vždy mám okolo seba super ľudí, ktorí ma posúvajú vpred a bez ktorých by to nešlo.

6.   Na aké preteky sa momentálne pripravuješ?

Keďže  pracujem a študentské časy sa už dávno pominuli, najväčšou prípravou bude nová sezóna pre Areál Divoká Voda v Čunove. Pevne verím, že sa na jar sa zúčastním slalomových pretekov a taktiež pretekov extrem race v Taliansku.

7.   Čo ťa čaká v roku 2015?

Ak všetko pôjde ako má, plánujeme s priateľmi expedíciu do Južnej Ameriky, kde budeme zdolávať nové rieky. Verím, že získam opäť veľa nových skúsenosti a priateľov. Každý trip ma naučí niečo nové…

 8.   Aké ciele si dávaš do budúcna?

Mojim hlavným cieľom je byť zdravý a šťastný, založiť si rodinu a pokračovať vo svojich doterajších úspechoch. Prekonávať svoje limity, nastavovať nové ciele a zdolávať všetky výzvy.