Report: Mrazica 2015

Máme radosť, že môžeme podporovať košické biKERE, konkrétne „ENJOY THE RIDE TEAM“, ktorý reprezentuje naše mesto na rôznych súťažiach po celom Slovensku a ešte väčšiu radosť máme z toho, keď nám jazdci prinášajú domov úspechy.

Report z prvého kola Slovenského pohára v Mrazenici nám pripravil jeden z riderov Madi.

Čaute všetci,

v dňoch 1.5-3.5 2015 sme sa zúčastnili prvého kola SPDH v Mraznici, kde nás už ako tradične čakalo počasie s klasickým scenárom – piatok premenlivo bez zrážok, sobota zatiahnutá s dažďom a kosa ako v ruskom filme 😉 (no možno trošku menej) a nedeľa z rána slnečná, no poobede zatiahnutá ale bez dažďa.

Piatoček pohodička, došli sme poobede rozložili sme si depo všetko nachystali, aby sme v sobotu ráno nemuseli robiť nič navyše okrem rozloženia stoličiek, stolčeka a hurá do tréningu.  Po príprave a rozložení vecí v depe sme sa presunuli do penziónu kde sme bývali, povedali sme si pár teplých slov, vyplnili nejaké papiere a rozbehla sa voľná zábava pri príležitosti začiatku novej sezóny – grilovačka, opekačka a my čo môžeme sme si dali aj nejaké to tekuté potešenie na zahriatie ;-).

FB_IMG_1430979898589

 

Sobota ráno budíček o ôsmej pohľad z okna a žiadne prekvapenie zamračené a dážď. Nevadí čo už veď sme v Mraznici, tak sme nahádzali seba aj veci do auta a hor sa do strediska.  Prišli sme, rozložili čo bolo treba a naši  jazdci začali trénovať na krásnej rozmočenej trati, ktorá hneď poodkrývala svoje nástrahy. Kedže počasie bolo  také aké bolo a jazdci trénovali tak my vedenie sme zaliezli do miestnej čajovne kde bolo super dobre teplúčko a pozreli sme si hokej, ked už sú tie MS ;-). Po dobrom hokeji a ešte nejakej tej hodinke až dvoch čo ešte ostávali do konca tréningu sme sa opäť pobalili a  nahádzali do áut.  Jazdci už boli celkom radi že pre nich končí tento upršaný a studený deň a konečne mohli zo seba aj s bikov zmyť blato. Príchod na penzión sprcha, konečne všetci pekní a v suchom oblečení a scenár ako každý večer – opekačka, grilovačka a ….. 😀

FB_IMG_1430981094661

Nedeľa ráno budíček ešte o hodinu skôr ako v sobotu ale pohľad z okna  ako z rozprávky, obloha bez jediného mráčika slniečko svietilo a kopec volal 😉 hneď lepší začiatok dňa. Všetci rýchlo šup, šup balenie, obliekanie nervozita čo bude ako bude ale hlavne že furt nejako je 😀 a poďme na to. Autá opäť nabalené cesta do strediska, rýchlo všetko zas porozkladať obliecť sa a šup na kopec pojazdiť ešte pár tréningových jázd pred začiatkom prvého meraného kola. Náš najmladší jazdec však nemôže jazdiť pretože sobotňajšie počasie ho premohlo a dostal teploty a tak sa pre neho pretek končí a ide domov, ďalšia zla správa náš druhý najmladší jazdec má technické problémy a taktiež pretek pre neho končí, no našťastie ostatní sú v pohode a prvé kolo môže začať. Cez 200 pretekárov na trati jeden po druhom idú svoju prvú meranú jazdu. My čo nejazdíme stojíme popri trati fandíme a čakáme na info z depa kto ako dopadol. Po prvom kole správy hovoria o tom že všetci naši došli a čo je najlepšie že naša Kika je po prvom kole na treťom mieste. Netrpezlivo čakáme na štart druhého kola, ktoré konečne začalo, opäť sa jazdci rútia dole traťou my povzbudzujeme, fotíme ale hlavne čakáme ako to nakoniec dopadne. Prichádzajú k nám dobré správy, že Kika obhájila svoje tretie miesto 😀 a aj naši ostatní jazdci nesklamali a obsadili pekné miesta : Zdeno a Roman v kategórii  Masters  13 a 14 miesto, Kubo, Roman a Luky v Kategórii Hobby 22, 24 a 26 flek , v dvoch najťažších kategóriách a to v kategórii Junior Boris skončil na 47. mieste a v Elitnej kategórii pri svojej premiére skončil Matúš na 32. mieste.

DSC_0575

Tak Vám ďakujem za  pozornosť  a vidíme sa na druhom kole SPDH v Malej Lučivnej 22.5-24.5 2015, kde nás čaká opäť veľa zábavy.

Madi