Report: HIP-HOP ŽIJE 2015

3. ročník festivalu sa niesol v červených farbách. Do Bratislavy totiž zavítal REDMAN!

E13

V piatok popoludní sa po roku otvorili brány najväčšieho hip-hopového festivalu na Slovensku. Každý skalný rapový fanúšik sa tešil na headlinera prvého dňa, ktorým nebol nik iný ako Reginald Noble aka Redman. Reggie neostal svojej povesti o tom, že dáva do svojich shows enormné množstvo energie nič dlžný a slovenských fans bavil niečo vyše hodinu. Azda najväčším highlightom prvej noci bol track Da Rockwilder, v ktorom Methodman-a plnohodnotne zastúpil „Univerzálny hráč“ aka Tono S. Pán člajn tak zachránil Slovensko, keďže málokto z početného crowdu poznal Mr.Meth-ov náročný text. Za zmienku stoja aj piatkové koncerty domácich protagonistov. Názov Stavby, Majk Spirit, Momo, Tynikdy label, GramoRokkaz či A.M.O. ,ktorí predviedli skvelú show s live band-om.
 E6

Sobota od začiatku patrila ostaným kultúrnym elementom. Streetball, graffiti jam či sketchbattle sú každoročne sprievodným programom festivalu. Druhý deň to na stage-y odpálili Elpe, prvý krát stopercentne triezvy Zverina, Neni Problem, Otis, Indy & Wich, W518, Ektor, Separ a samozrejme Kontrafakt, ktorý  uzavrel program na hlavnom stage-y. Fanúšikom neprekážal ani dážď, ba ich priam osviežil pred šialenou párty v Urpiner stage-y kde koncertoval Pil C. Celý festival napokon uzatvárali Cigo z H16 a následne Dj Miko.

Hip Hop Žije 2015 naplnil naše a dúfame, že aj vaše očakávania. Hudobníkom a organizátorom ďakujeme za skvelú atmosféru a tešíme sa na ďalší ročník.
H7