Majstrovstvá sveta v stolnom futbale Turín 2015

Košickí stolno-futbaloví chlapci Juraj Čorba a Tomáš Klobušník sú po vyčerpávajúcom turnaji Majstrovstiev sveta v Turíne späť na Slovensku a v skratke nám to opísali asi takto.

fototurnaj

Do Talianska sme vyrazili 6.4. skoro ráno a po strastiplnej ceste sme sa po 15. hodinách dopravili do vytúženého cieľa. V stredu 8.4. nás čakala disciplína dvojíc, do ktorej sa prihlásilo 220 hráčov. Po vyradení americkej, japonskej, juhoafrickej a slovenskej dvojice, sme sa vo štvrťfinále stretli so švajčiarmi, s ktorými sme hrali vyrovnanú partiu, avšak po dramatickej koncovke a našom nepremenenom matchballe sme skončili na uspokojujúcom, no smolnom 5.mieste. Stačilo premeniť jednu loptu a minimálne bronzové medaile by sme mali vo vrecku. Škoda no…

Súčasne sa s touto disciplínou sa hral aj SPEEDBALL, ktorý má špecifické pravidlá a hlavne taliani sú v tejto disciplíne preborníkmi. V tejto súťaži hral Tomáš s Marekom Vaňousom (bývalý reprezentant Slovenska a redaktor športového kanálu DIGISPORT, ktorý sa turnaja zúčastnil z dôvodu natáčania dokumentu o stolnom futbale). Z 280 hráčov sa chlapci umiestnili opäť na „smolnom“ piatom mieste a opäť s nepremeneným matchballom! Prvé 4 priečky patrili ako inak talianskym dvojiciam.

Od štvrtku 10.4 až do nedele 12.4. patril turnaj tímovým súťažiam. Slovenský mužský tím, ktorý po minuloročnej neúčasti na turnaji padol automaticky do druhej divízie mal ciele pred turnajom jasné a to kvalifikovať sa späť do prvej divízie medzi svetovú elitu.Po kvalifikácii, v ktorej sme zdolali Čínu, Litvu a tesne prehrali s Fínskom sme do pavúka postupovali z druhého miesta. Los nám v prvom kole priradil Rumunsko, ktoré sme zdolali bez jediného prehratého zápasu. Nasledovalo štvrťfinálové Slovinsko, s ktorým zápas už bol dramatickejší ale s úspešnou koncovkou na našej strane. Kedže semifinále s Ruskom sa hralo až nasledujúci reps. posledný deň, dokázali sme sa na súpera pred zápasom fyzicky aj takticky pripraviť a nepripustili sme tak žiadne zaváhanie. Vo finále sme sa stretli podľa očakávania s favoritom 2. Divízie Poľskom. Súboj proti Poľsku priniesol veľmi napínavý a vyrovnaný zápas, v ktorom sme doťahovali nepriaznivý stav z 1:6 (zápas sa hral na 7 víťazstiev). V strhujúcom finiši sme dotiahli na 5:6, avšak posledný zápas vyšiel lepšie Poliakom a potvrdili, že patrili k najlepším tímom v D2 a zaslúžene postúpili do 1. divízie. Kedže účasť vo finále nám zabezpečila postup do 1.divízie potvrdili sme to aj my a po minulom roku sa vraciame späť. Postúpiť bol náš hlavný cieľ, ktorý sme splnili a aj napriek finálovej prehre sme odchádzali spokojní, pretože sme sa dokázali presadiť v silnej konkurencii na najväčšom turnaji organizovanom v tomto športe.