KERE na Sibíri

„Podarilo sa. Neutrpeli sme žiadne zranenia ani omrzliny!
Pred ôsmimi dňami sme opustili dedinku Oymyakon, kde bola vo februári
nameraná najnižšia teplota v obývanej oblasti na našej planéte (-71,2°C).“

Takto začína e-mail od Košičana Dominika Bariho, ktorý sa spolu s Felipe Paivom z Brazílie vybral na najchladnejšie obývané miesto na svete.

 

V Oymayakone prežili 5 dní bez signálu, internetu, tečúcej vody, sprchy alebo záchodov. Pri priemernej teplote približne -55 °C im každú chvíľu mrzla technika a museli mať na sebe špeciálne termo-kombinézy. (Tú svoju si Dominik na pár sekúdn vyzliekol a tak vznikla fotka v KERE mikine.) Prežili, podľa ich vlastných slov, len vďaka miestnym, pre ktorých sú tieto podmienky životným štandardom.

 

 

Chalani počas svojho pobytu žili ako členovia dediny, spolu s dedinčanmi jedli sobie a konské mäso, zúčastnili sa lovu v tajge a tiež šamanských rituálov (foto vyššie je sfotená tesne po.) Navštívili miestnu školu a podpísané vlajky – slovenskú a brazílsku – nechali vystavené v miestnom múzeu.

 

 

V čase písania e-mailu boli chalani na ceste späť do Francúzska, každopádne, veľký rešpekt za túto sibírsku expedíciu. Sme naozaj nadšení, že motto Košice Represent naberá globálny rozmer aj vďaka Dominikovi a všetkým vám, ktorí reprezentujete naše mesto a našu značku vo svete. Pokojne nám pošlite report a fotky aj z vašich dobrodružstiev.

Photo credits: Felipe Paiva / Dominik Bari / Maria Romanova