Jaz Zeal v Madride

Jednými z rady mladých šikovných Košičanov, ktorých KERE podporuje, je aj skupinka študentov Jaf Zeal. Ako sme už avizovali skôr na Facebooku, chalani vymysleli inovatívnu Sensor chair stoličku, ktorá sníma sediaceho pri sedení a odosiela informácie o jeho pozícii do mobilnej aplikácie. Použitá stolička má ergonomický tvar, ktorý kopíruje chrbticu a tým prospieva k zdravému sedeniu.

image2

Nedávno sa vrátili z Madridu, kde sa s týmto vynálezom umiestnili na krásnej druhej priečke v konkurencii pätnástich európskych krajín. Prvé miesto im ušlo len o vlások a získali ho domáci Španieli. Celú súťaž však hodnotia pozitívne, získali mnoho skúseností, ktoré im v budúcnosti určite pomôžu. Celé dianie v Madride si naplno užili, zároveň sa im podarilo splniť cieľ výpravy a to reprezentovať Slovensko, ale aj Košice v tom najlepšom svetle.

image8

Podporujeme  ich víziu aplikovať Sensor chair do sedačiek v automobiloch, pretože správny sed pri šoférovaní môže zvýšiť koncentráciu vodičov, a tak znížiť nehodovosť na cestách. Chalanom aj naďalej držíme palce a prajeme veľa úspechov.

image1

image3