HIP HOP KEMP 2015 s legendami v programe!

Vyvrcholenie leta? Hiphopový sviatok? Festival s atmosférou? Aj takto môžeme nazvať 14. ročník najväčšieho hiphopového festivalu v strednej Európe, ktorého tohtoročná edícia vyzerá viac než lákavo!

HHK2014_PHOTO_JAN_SCHNEIDER_09

Zostáva pár týždňov do otvorenia brán Festivalparku. Do prvého koncertu, ktorý sa ti vryje do pamäti, ako by ho tesali do mramoru na tvojom chrbte. Do prvého rýmu a prvého „make some noooise“. Takmer rok čakania na ďalšiu edíciu sa pomaly blíži ku koncu a najskôr každého fanúšika zaujíma jediné. Kto bude čerešničkou na torte?

Očakávania sú obrovské! Neubehne ani niekoľko týždňov od skončenia festivalu a už sa fanúšikovia pýtajú kto bude headlinerom o rok. My sa ale teraz pozrime na to čo môžeme čakať od Hip Hop Kempu 2015 a ako je už vopred jasné, máme sa na čo tešiť!

Štrnásť rokov pôsobenia hovorí za všetko, latka ide každoročne vyššie a pochybovať o tom, že to nebude veľké, by bola skôr veľká chyba. Mnohí to už vedia, tí zaneprázdnení možno nie, každopádne do diára by si mal každý poznačiť dátum 20. – 22. august 2015 kedy sa v Hradci Králové roztrhne vrece s tvrdými beatmi. LineUp sľubuje zaujímavé koncerty, tak si teda poďme predstaviť artists, ktorých môžeme označiť za najväčšie lákadlá festivalu.

GHOSTFACE & RAEKWON (WU TANG CLAN) po prvý krát na Hip Hop Kempe! Sága začala v roku 2005 kedy festival privítal Inspectah Decka, následne nám organizátori pripravili sólo Methodmana (2009) a tento rok to už nebude „len“ jedna súčiastka legendárneho kolosu menom Wu Tang Clan ale priletia rovno dve nestarnúce mašiny. Dynamic duo G&R patrí k sebe už od čias klasiky „Only Built 4 Cuban Linx“ a je to až neuveriteľné, no stále sú v najlepšej forme. V prípade Ghostface Killah je toho jasným dôkazom 8 sólových albumov z toho 3 za posledný polrok (36 Seasons, Sour Soul a 12 Reasons To Die). Rapový gurmán Raekwon aka „The Chef“ nespí na vavrínoch a zhruba pred mesiacom vypustil do sveta svoj nový projekt FILA. Aby toho nebolo málo, v posledných dňoch sa rozrastá beef medzi Ghostfaceom a ďalším kuchárom Action Bronsonom, ktorý bol jednou z hviezd minuloročnej edície HHK a jeho show bola viac než mocná. Prekoná ho Ghostface za pomoci kamoša z mokrej štvrte? To sa dozvieme už čoskoro a ty tam nesmieš chýbať!

MOBB DEEP aka Prodigy & Havoc. Na kempe oslávia jubilejných 20 rokov od vydania masterpiecu „The Infamous“! Legendy, na ktoré čakal každý jeden pravidelný návštevník Hip Hop Kempu. Ale prečo až teraz? Pokusov, priviesť týchto dvoch kumpánov do našej zemepisnej šírky, bolo už nespočetné množstvo, no pozitívne nedopadol ani jeden (viď Hip Hop Žije 2013). Po Prodigyho trampotách s cestovným pasom sa dúfajme už o pár týždňov dočkáme plnohodnotnej show s hymnami ako Shook Ones Pt.II, Quiet Storm alebo Survival Of The Fittest.

PRHYME /Dj Premier & Royce Da 5’9’’/ & Gangstarr Foundation. Vidieť Dja Premiera premiérovo na Hip Hop Kempe 2015 je snáď splnený sen pre nejedného fanúšika boombapu. Za 14 rokov sa na tomto festivale premleli stovky výborných kapiel, ale tohto kráľa klasiky by ste medzi nimi hľadali márne. Jeho veličenstvo Dj Premier sa ale nepríde predviesť sám. Spoločne s legendou Royce Da 5’9’’ nám pripravia ochutnávku najčerstvejšieho pokrmu z ich kuchyne. PRhyme nie je žiadna omáčka ale 9 striktných porcií. PRhyme je albumom roku 2014 pre HipHopDX, klasikou a súčasným stropom pre tých, ktorí vyrástli na albumoch GangStarr. A aby toho nebolo malo, tak Preem so sebou privezie nestarnúce legendy, menovite Jeru The Damaja, Big ShugLil Dap (Group Home).


YELAWOLF! Áno presne ten, celý pokérovaný čo ma deal so Shady Records a jeho obľúbený outfit je založený na klobúku so slamou v kombinácii s jazdeckou obuvou. HHK privezie borca, ktorý v týchto končinách nikdy nevystupoval, je fresh a v najlepšej forme plný energie predviesť svoj skill. Pyšný južan z Alabamy síce nie je bratrancom Forresta Gumpa, no šprint na dlhé trate zvláda s veľkým prehľadom. Na jeho albumoch nájdeme smotánku (Eminem, Rick Ross alebo Travis Baker) no ešte lepší je naživo. Neveríš ? Príď sa presvedčiť!

JOEY BADA$$! Mladý „zasran“, ktorý vydal album roka (B4.DA.$$) už v januári 2015 a asi ho len ťažko niekto prekoná? Áno to je presne šéf tímu Pro Era s energiou a skillom ako Nas za čias Illmaticu. Už teraz je jasné, že v piatok (28.8.2015) bude hlavný stage festivalu chrliť plamene, lebo toto nebude obyčajný koncert, toto bude PEKLO!

EVIDENCE (Dilated Peoples). Minulý rok Dilated Peoples, tento rok zas Evidence ? Nuda? Nemyslíme si! „Best producer on the mic“ (na vrchole spoločne s Diamond D) by nám už nemusel nič dokazovať, no opak je pravdou. Po poslednom sólo počine Cats&Dogs a prvotine The Weatherman prišiel po rokoch na rad konečne aj spoločný album Dilated Peoples, Directors of Photography. Spoločne s Alchemistom dali dokopy LPčko Step Brothers a hosťovačky v jeho podaní sú snom nejedného interpreta. Nestarnúci Mr. Slow Flow po roku čakania spať na hlavnom stagei! Tešíte sa? My sa nevieme dočkať!

Stále je toho málo? Ešte nie je ani z ďaleka koniec.. Každý piatok odporúčame sledovať oficiálny web Hip Hop Kempu, kde pribúdajú kapely ako huby po daždi. Samozrejme nesmú chýbať slovenské a české kapely a silná enkláva nemeckých a poľských favoritov. Pre nedočkavých fanúšikov organizátori určite aj tento rok pripravia warm-up party, deň pred oficiálnym začiatkom festivalu a keďže minulý rok sa na nej zabávalo cez 7000 ľudí, nejaké zaujímavé koncerty budú pripravené už v stredu. Kemp sa stáva srdcovkou nielen pre bežných návštevníkov, ale rovnako tak pre vystupujúcich, ktorých väčšina dúfa, že sa raz budú môcť vrátiť späť. Preto je povinnosťou navštíviť svätostánok s názvom Festivalpark a užiť si atmosféru, ktorú tam cítiť na každom kroku. Jednoducho povedané, ODPORÚČAME!

Prečítaj si náš report z posledného ročníka TUhttps://kere.sk/community/hip-hop-kemp-2014-report/

Informácie o programe festivalu spolu s predpredajom lístkov nájdete na oficiálnej stránke HHK(http://www.hiphopkemp.cz/).

Event: Hip Hop Kemp 2015

Date: 20. – 22. august 2015

Place: Festivalpark Hradec Králové, Czech Republic

Info: www.hiphopkemp.cz