Hip Hop Kemp 2019

Festivalpark v Hradci Králové sa už po 18 (!) krát zaplní tisícami priaznivcov rapu z celého sveta. Vo štvrtok 15.augusta tam totiž vypukne ďalší ročník festivalu HIP HOP KEMP, ktorý je dlhodobo najpopulárnejším hiphopovým festivalom v strednej a východnej Európe.

Behom troch dní sa na šiestich pódiách v leteckých hangároch objavia stovky vystupujúcich z domácej a zahraničnej scény. A na koho sa návštevníci môžu tento rok tešiť? Poďme si predstaviť tých najzaujímavejších.

TECH N9NE predvedie uletenú show s rýmovaním aké si ešte naživo nezažil. Divoký jazdec z Kansasu, ktorý z obývačky predá viac merchu ako hviezdy hitparád svojich albumov. Dosť možno najúspešnejší nezávislý reper na svete s energiou na koncertoch a beatmi čo majú gule.

A-A-A-A-A-Alchemist! Možno to bude znieť trochu trúfalo ale Alan je jedným z najlepších repových producentov všetkých čias. Alchemist ako člen kempu Soul Assassins pomáhal vybudovať platformu Dilated Peoples, jazdí ako DJ pre Eminema alebo Actiona Bronsona a produkoval hudby pre umelcov ako Snoop Dogg, Mobb Deep, Nas, Fat Joe alebo Schoolboy Q. Premiérovo na Hip Hop Kempe predvedie svoju sólovú show a my sa už nevieme dočkať.

Masego sa objaví na festivale už druhý krát a tak ako organizátori predpovedali v roku 2017, z mladého začínajúceho umelca sa stáva začínajúca hviezda. Ak tohto mlaďasa nepoznáte tak určite odporúčane video „Navajo“ z berlínskej série „A Colors Show“. 

Naším tipom na hudobný zážitok je kapela Hocus Pocus. Francúzska partia okolo génia a renesančného muža menom 20syl sa po ohlásenom dôchodku rozhodla jednorázovo vrátiť a odohrať pár vybraných festivalov. Medzi nimi je aj Hip Hop Kemp a ten kto ma rád rap, electric boogie, tanec a elektronickú produkciu tak si jednoznačne príde na svoje.

Samozrejme nesmú chýbať slovenské a české kapely a silná enkláva nemeckých a poľských favoritov. Pre nedočkavých fanúšikov organizátori určite aj tento rok pripravia warm-up party, deň pred oficiálnym začiatkom festivalu a keďže minulý rok sa na nej zabávalo cez 10000! ľudí, nejaké zaujímavé koncerty budú pripravené už v stredu. Kemp sa stáva srdcovkou nielen pre bežných návštevníkov, ale rovnako tak pre vystupujúcich, ktorých väčšina dúfa, že sa raz budú môcť vrátiť späť. Preto je povinnosťou navštíviť svätostánok s názvom Festivalpark a užiť si atmosféru, ktorú tam cítiť na každom kroku. Náš tím bude na mieste tak ako každý rok. Jednoducho povedané, ODPORÚČAME!

 

Sledujte web Kempu (www.hiphopkemp.cz) alebo jeho facebook fanpage (www.facebook.com/hiphopkemp/), nové mená budú ešte stále pribúdať!

 

Skontroluj naše reporty z posledných ročníkov:

https://kere.sk/report-hiphopkemp-2015/

https://kere.sk/report-hip-hop-kemp-2016/

https://kere.sk/hip-hop-kemp-2017-fotoreport/

https://kere.sk/hiphopkemp-2018-report/

 

Základné info je teda jasné.

Kedy? 15.- 17.augusta. 

Kde? Festivalpark, Hradec Králové 

Kto? Tech N9ne, The Alchemist, Kontrafakt a …. vy! Vy, bez ktorých by žiadny ročník Kempu nemal takú atmosféru. 

 

Vstupenky kúpite na www.pandaticket.cz

 

Doteraz uverejnené mená tohtoročnej edície HHK:

TECH N9NE /USA/

THE ALCHEMIST /USA/

MASEGO /USA/

EARTHGANG /USA/

HOCUS POCUS /FR/

KONTRAFAKT /SK/

PHAROAHE MONCH /USA/

DMS /SK/

MIX MASTER MIKE /USA/

TOKEN /USA/

AUDIO PUSH /USA/

MASTA ACE & MARCO POLO /USA/

SMIF N WESSUN /USA/

SMACK /CZ/

APOLLO BROWN & RAPPER BIG POOH /USA/

PRAGO UNION /CZ/

BROTHER ALI /USA/

REST & DJ HERBY /CZ/

BLACK MILK /USA/

ULTRAZVUK (VEC & TONO S.) /SK/

BLABBERMOUF & FIGUB BRAZLEVIČ /NL, D/

SUPA & JOZEF ENGERER /SK/

A mnoho ďalších!