Report: MSR v Downhille

V polovici letných prázdnin sa konali v stredisku Kubínska Hoľa pre bikerov najsledovanejšie preteky sezóny a to Majstrovstvá Slovenska v Downhille.

Trať o dĺžke 3100 metrov a s prevýšením 630 metrov bola nesmierne ťažká. Na jazdcov číhali nástrahy v podobe strmých prašných úsekov, koreňových pasáží, náročného a divácky najzaujímavejšieho Rock Gardenu, ktorý dokonale preveril každého jazdca. Na poslednom úseku, ktorý viedol lyžiarskou zjazdovkou si organizátori pripravili na jazdcov nový prvok v podobe dreveného Road Gapu (polet cez cestu).

Počasie v piatok a v sobotu bolo priaznivé, plné slnečných lúčov avšak v nedeľu sa obloha zatiahla a prišiel aj dážď. Jazdci riešili dilemu aké plášte nahodiť na svoje pekelné stroje, keďže prehánky neboli až také silné aby premočili aj husté lesné porasty, ktoré trať pretínala. Naopak úseky, ktoré viedli lyžiarskou zjazdovkou boli premočené a klzké. Najväčšie nádeje sme vkladali do nášho Radoslava DoRada Matisa jazdiaceho kategóriu pevných rámov (HT). Po víťaznej semifinálovej jazde sa naša nádej upevnila. Vo finále súperom nič nedaroval a s 22 sekundovým náskokom na druhého jazdca zvíťazil! Svoj tohtosezónny návrat do kolotoča pretekov Slovenského pohára si nemohol krajšie predstaviť a my sme mohli oslavovať nášho neoficiálneho majstra Slovenska v tejto kategórií (UCI zrušilo kategóriu HT, preto sa nemôže vyhlasovať majster tejto kategórie). Naposledy na tejto trati zvíťazil v roku 2009.

Ďalšou kategóriou v ktorej mohli naši jazdci zamiešať karty bola kategória Kadet. V nej mal najväčšie šance na víťazstvo Samo Nikolíni, ktorý napokon obsadil krásne druhé miesto. V kadetoch príjemne prekvapil tretím miestom Peťo Slivinský. Bol to pre neho prvý pretek po zranení, ktoré utržil v prvom kole v Mráznici.

Hobby kategórií sa v prvej desiatke umiestnil na ôsmom mieste Maťo Pila. Z pohľadu diváka hodnotím víkend nadpriemerne. Všetko klapalo, jazdci nás krásne potešili a my už teraz sa tešíme na piate kolo Slovenského pohára, ktoré sa uskutoční v Ružomberku v stredisku Malinô Brdo 1-3.9.2017. Vidíme sa! A hlavne ENJOY