Lenka + longboard = Košice represent

Lenka Mandulová je košická longboardistka, ktorá zbiera úspechy ako na domácej, tak aj zahraničnej scéne. V tomto článku si v krátkosti zhrnieme jej pôsobenie na rôznych súťažiach, za posledné obdobie.

11748707_10203059202759484_1355316494_n

(FOTO: Łukasz Grzywacz)

Slidejam, Červený kameň – 8. máj 2015

Táto dvojdňová súťaž priniesla prvý deň klasický freeride + malú súťaž v zhadzovaní kuželiek počas slidovania. Druhý deň sa konal už riadny slidejam (súťaž, pri ktorej sa hodnotí štýl slideu, rýchlosť, dĺžka a náročnosť triku). Lenka vybojovala krásne 2. miesto, no nepríjemnou udalosťou počas súťaže bola krádež siedmych longboardov, takže si na finálovú súťaž museli jazdci požičiavať dosky medzi sebou.

cerveny kamen kuzel

cerveny kamen final

Konice, ČR – 13. jún 2015

Jednalo sa o pretely downhill, ktoré organizovala CGSA. Išlo o náročnú trať, pretože sa tam nachádzalo 6 nebezpečných zákrut a jazdci tam dosahujú rýchlosť až 60km/hod! Súťaže sa zúčastnilo 13 dievčat z Rakúska, Poľska, Slovenska a Česka. Hlavne rakúšanky patria medzi najlepšie jazdkyne na svete, čo sa ukázalo aj v konečnom hodnotení. Lenka obsadilo 4. miesto a podľa jej slov: „ak by som zbytočne neriskovala, tak som mohla skončiť 2. ale 4. miesto považujem za úspech, vzhľadom na to o akú náročnú trať sa jednalo a aká veľká tam bola konkurencia.“

konice2

Redbull – Feel the wheel, Benátky nad Jizerou, ČR – 23.máj 2015

Jednalo sa o druhý ročník longboard-crossových závodov, ktoré sa konajú ako jediné v Európe. Trať bola dlhá niečo viac ako 350m ale fyzicky nesmierne náročná, kde musí jazdec spraviť minimálne 50 drepov. Pre Lenku to bola novinka, keďže sa takémuto štýlu nevenuje. Avšak skvelé 3. miesto je dôkazom odhodlania a bojovnosti. Za zmienku stojí meno víťazky tejto session – Eva Samková, olympíjska víťazka v snowboardcrosse.

redbull2

redbull1

PRKNAVEM SLIDEJAM, Velke Mezirici, ČR  – 20.jún 2015

Išlo už o 3. ročník a tento jednodňový závod v sebe zahŕňal 2 disciplíny. Prvou disciplínou bol „standup“, čo je súťaž v čo najdlhšom slide. Lenka obsadila 1. miesto s cca 18 metrovým slidom.

Druhou súťažou bol klasický slidejam a Lenkine 2. miesto.

11715961_10203038188314136_333655989_n

11736976_10203038200434439_449395188_n

ECCE HOMO freeride – Sternberk, ČR – 3.-5. júl 2015

3. ročník tohto podujatia priniesol prvý deň freeride a nočnú jazduu (nightrun), ktorej sa Lenka taktiež zúčastnila. Jednalo sa o nebezpečnú jazdu počas za úplnej tmy a nebola núdza o rôzne pády. Druhý deň nasledoval downhill . Začalo sa raňajšími rozjazdmi a neskôr vyraďovacia fáza. Trať mala 3 km, súčasťou ktorej boli aj tri 180° zákruty. Max. rýchlosť bola okolo 60km/hod a z pomedzi 10 dievčat obsadila Lenka 1.miesto.

nightrun

11693012_10203038186274085_1795339785_n

IZDEBKI CAMP – Izdebki, PL – 11-12. júl 2015

Jednalo sa o technicky náročnú trať a organizátori pre jazdcov nachystali 13 zákrút. Závodu sa zúčastnilo cca 100 jazdcov, avšak Slovensko prispelo „len“ troma. Lenka si vo svojej kategórii z pomedzi 9 žien vybojovala 2. miesto.

izdebki.jpg2

(FOTO: Łukasz Grzywacz) Trať v Poľskom Izdebki

izdebki

Gratulujeme Lenke k skvelým výkonom a ukážkovej reprezentácii nášho mesta. Veríme, že si svoju skvelú formu prenesie aj do nasledujúcich súťaží.